Nebelwerfer

9. února 2015 v 11:18 | Richard Topalov |  Aktuálně ...

Nebelwerfer 1/35

Raketomet 2sv.válka Německo

Milí modeláři tento válečný stroj asi nemusím představovat , že? Všichni , kdo se jen trochu zajímá o 2 sv. válku určitě o pojem raketomet aspoň jednou zavadil.
Trochu faktů neuškodí ( převzato z WIKIPEDIE):

Nebelwerfer byl německý raketomet užívaný v době druhé světové války. Jeho vývoj začal počátkem 30. let právě pod krycím názvem Nebelwerfer, šlo o nápad německých vědců a techniků pod velením generála Waltera Dornbergera. Prvním typem raketometu byl šestihlavňový Nebelwerfer 41 (15-cm Nb. W. 41) ráže 150 mm, který byl vyráběn v letech 1937-1939. Roku 1940 byl zhotoven další typ Schweres Wurfgerät 40 Holz ráže 280 mm a v roce 194228/32-cm Nebelwerfer 41. Dalšími typy byl 21-cm a 30-cm Nebelwerfer 42 a 15-cm Panzerwerfer 42. Raketomety byly umístěny buď na podvozcích protitankových kanónů, které byly taženy buď nákladními automobily nebo traktory, na podvozcích vyřazených kořistních tanků či na kolopásových vozidlech. "Nebelwerfery" měly u německých vojáků přezdívku "Stuka zu Fuß" ("Pěší Stuka"), u amerických vojáků "Screaming Mimi" nebo "Moaning Minnie".

To tak na začátek .Nedávno můj kamarád Milan oslavil pěkné kulatiny a jelikož jsme oba dva vášniví hráči válečné strategické hry Company of Heroes (mod BLITZKRIEG) , tak bylo rozhodnuto a já se chopil krabičky s nápisem NEBELWERFER. Ideální dárek!!!! Byla to 4 denní záležitost , kdy jsem nepoužil žádné doplňky snad jen figura důstojníka s dalekohledem (koupeno burza).Musím říct , že to byla nádherná odpočinková stavba.Dokonce jsem nevytvořil ani kousek terénu , což je u mne neobvyklé.Ale nesčetněkrát jsem to viděl na soutěžích , kdy je model jen na podložce a vypadalo to velice sexy (z pohledu chlapa : )))))
A zde je výsledek , snad se Vám bude líbit...
Richard

Rocket Launcher 2nd WW Germany

My dear modelers, perhaps that war machine I do not need to represent, do I ? Everyone who is a bit interested in 2nd WW, certainly at least once noticed that term. A little facts never do harm (taken over from WIKIPEDIE):
The Nebelwerfer ("Smoke Mortar") was a World War II German series of weapons. They were initially developed at the begining of 30. years with nickname Nebelwerfer, it was idea of German scientists nad engineers under command of general Walter Dornberger. First type of rocket launcher was six barrel Nebelwerfer 41 (15-cm Nb. W. 41) calibre 150 mm, that was produced during years 1937-1939. In year 1940 the next type was constructed Schweres Wurfgerät 40 Holz caliber 280 mm and in year 1942 28/32 cm Nebelwerfer 41. Next types were 21-cm and 30-cm Nebelwerfer 42 and 15-cm Panzerwerfer 42. The launchers were placed on anti-tank canon´s carriage, they were pulled either by cargo trucks or tractors, on carriage of ex-service looted tanks or wheel-track vehicles. "Nebelwerfers" were nicknames given by german soldiers "Stuka zu Fuß" (Footman Stuka), by american soldiers "Screaming Mimi" or "Moaning Minnie".

That is for the beginning. Not a long time ago my friend Milan had nice birthday and because we both are intense players of strategic game Company of Heroes (mod BLITZKRIEG), there was decided to take box signed NEBELWERFER. The ideal present!!! It was 4 day matter, I have not used any accessories except one officer figure with binoculars (purchased at market). I have to say it was splendid resting construction. I did not even create nor a bit of terrain, which is unusual by me myself. But I have seen that countless times on competitions, when the model is only on pad and it looked really kinky (from a man´s view):))))
And here is result, hope you will like it...
Richard

U dalších projektů se těší.... Richard
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radek Radek | 10. února 2015 v 8:49 | Reagovat

Moc hezká práce. Jen možná ta přední "opěra" měla být až na zem. Trošku levituje, ale nekoukal jsem na dobová fota. ;-)

2 marek-diorama marek-diorama | Web | 12. února 2015 v 22:10 | Reagovat

Ahoj Richarde nemám slov moc se mi to líbí hlavně zpracování figurky maskáče jsou suprový :-)
Maluješ pořád valejem??

3 Richard Topalov Richard Topalov | 12. února 2015 v 23:49 | Reagovat

Zdar
díky.Ano porad vallejo. :-D

4 marek-diorama marek-diorama | Web | 13. února 2015 v 21:31 | Reagovat

máš nějakou fotku jenom toho oficíra??

[3]:

5 Richard Richard | 13. února 2015 v 21:49 | Reagovat

Budu muset nafotit... az pojedu za kolegou. :-D

6 Vojta Vojta | 17. února 2015 v 18:39 | Reagovat

Supr, hlavně ten nápad takto pěkně darovat dárek pro někoho kdo má cit pro tyto věci :-)  
Model je Bílkovina ?

7 Richard Topalov Richard Topalov | 17. února 2015 v 18:42 | Reagovat

Zdar!
Model je ITALERI...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama