Červen 2014

PANZERSHOW 2014

17. června 2014 v 14:50 | Richard Topalov |  Aktuálně ...

VENI VIDI VICI .... Přišel...Viděl...Zvítězil :)))

Rok se s rokem sešel a je tu opět PANZERSHOW 2014 !

Soutěž je již tradičně organizována poslední školní víkend, v sobotu 28.6.2014 od 8.00 - 15.30.
Zúčastněte se výstavy modelů ať už plastikových , papírových, dřevěných, no prostě čehokoliv, co ostatním ukáže zručnost modeláře, nebojím se napsat umělce. Přijďte se podívat, zasoutěžit a vyhrát nádherné ocenění anebo jen tak strávit krásný sobotní den v společnosti lidí, kteří veškerý svůj volný čas tráví s ohnutými zády nad drobňoučkými díly modelů pod silnou lampou ve stínu obrovské lupy.Vstupné je dobrovolné a startovné je 30 Kč za soutěžícího, ne za počet modelů, které vystavujete. Nenechte si ujít možnost shlédnout těžkou bojovou techniku ze soukromé sbírky p.Czudka ,prolézt si hasičský vůz ze všech stran ,vyzkoušet, jak byla těžká puška z druhé světové války nebo si zasoutěžit ve střelbě ze vzduchovky na terč...
Pokud Vás popadne hlad, můžete si pochutnat v restauraci U Mrozka nebo na krkovičce upečené pod širým nebem.
A mnoho mnoho dalšího... kdo přijde, určitě nebude litovat a pevně věřím , že bude dlouho vzpomínat na příjemně prožitý první prázdninový den!
Za tým organizátorů se na Vás těší : Radek Dostál, Richard Topalov, David Topalov , Barborka Topalovová , David Szlauer , Ladislav Vallo, Josef Czudek


Přece národ , který má takové umělce nemůže zničit celý svět

16. června 2014 v 1:15 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem

Major

Erwin König

naposledy ...
"Přece národ , který má takové umělce jako Ludwig van Beethoven nemůže zničit celý svět" : nevím , kdo to řekl anebo jestli to bylo jen ve filmu, ale dnes již můžeme říct , že se to skoro stalo.Bohužel.

Diorama 1/6 !!! Major König část 2 Wall 1/6

3. června 2014 v 14:54 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem

Stalingradské zdi 1/6 :)

Konečně jsem hnul se zdmi starého Stalingradu.A major Konig se má , kde schovávat a já můžu s klidným svědomím usínat.
Na základny zdí jsem vyškrábal zdivo(cihly) a vlepil kolíčky na uchycení do podložky a boční zeď.

Omítka : nakonec jsem se rozhodl pro jemnou sádru a do ní prosetý jemný písek.Paráda klaplo to.Po zaschnutí jsem obrousil omítku smirkovým papírem.A nechal nerovnosti.

Díry po střelách.

Základní nástřik červenou základovkou a pak šedá a světlounce šedá.Zde jsem si připravil otisk po upadnutém obrazu Josifa Visarijonoviče STALINA !