Diorama 1/6 !!! Major König

21. května 2014 v 22:55 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem

Moje první diorama v měřítku 1/6 WOW !!!!!Major König , určitě ho znáte z filmu Nepřítel před branami. Úžasný výkon všech herců.Moc se mi to líbilo , i když sovětští pamětníci jsou jiného názoru.Nu což amíci , vždycky natočí tu svou pravdivou historii... (např historicka slátanina Gladiátor , super film - historicky blábol :)))
To nic nemění na tom , že herec ED HARRIS zahrál až neskutečně reálně německého důstojníka se všemi klady i zápory. (vražda Saši ruského chlapce , ktery pracoval pro NKVD) Klobouk dolů všem , kteří se na tomto filmu podíleli!
A čest všem , kterří v této válce padli , ať už byli na té temné straně či na té světlé.Život máme jen jeden a tito lidé jej obětovali pro své přesvědčení , které nemusí být vždy to správné.Ale to je historie a z té se můžeme jen poučit.Vzhůru do práce!!!!!


Asi se zapotím. :) Všechno je tak velké ne jako v měřítku 1/35. Budiž jdu do toho.:)
Nejdříve jsem sháněl podstavec , konečně je doma.Teď jen nakreslit půdorys budoucího rohu zříceného domu.Průměr podstavce je celých 18 cm , není to moc , ale ta zeď má do výšky úctyhodných 26,5 cm ! A tloušťku 2cm.
Zjistil jsem si rozměry cihly (na internetu) vzhledem k tomu , že v době bitvy o Stalingrad internet nebyl , tak jsem nezjistil jaké cihly byly používány v této době :)))) "Mým kvalifikovaným odhadem " :) jsem se rozhodl , že použiji současné rozměry cihel.Po převodu na měřítko 1/6 mi vyšlo , že cihla bude mít velikost 4,8 cm x 2,3 cm x 1,1.Pro šířku na model jsem , ale použil šířku cihly 2cm.Snad mi to odpustíte :)))) .Kdo ne má smůlu... jiné cihly nebudou :(((( Musím říct , že i tak už je to pěkný kus sádrového odlitku.
A teď přátelé slovo do pranice , jak jsem psal minule , že radit "nechci" tak beru zpět a zkuste poradit jak v tomto měřítku vytvořit omítku... Něco si tak nějak představuji jak na to , ale možná znáte lepší postup a rád ho použiji a pak bude ten dotyčný spoluautorem tohoto díla. Děkuji mooooc
A nyní pár foto ... jsem na začátku

Nemám rovnou gumovou podložku .První problém.Použil jsem reklamní tabuli z kartonu a obtáhl ji průhlednou strečkou.
Nalepit bílý papír a na něj položit tvar budoucích stěn ...


Připravit formu.Destičky pčichyceny papírovou lepící páskou.

Sádru liji na dvakrát .Do ploviny zaleju formu a vložím špejle a tenký drátek.Pro spevnění.Pak doleju zbytek sádry.

Půdorys na základně.


Tělo figury Eda Harrise je toporné.Nejdou vytvořit ty správné úhly.Bude se řezáááát ...


Začnu krkem , hlava bude nakloněna ke zbrani a tudíž musíme celou stranu snížit ( ubírám bruskou a sklapelem.)
Hlavu Eda Harrise naplním dvousložkovým tmelem Milliput.Aby se již nikdy netvářila , že je z gumy. :)
Musí jít vše lehce nasadit na krk.A proto zkoušíme a zkoušíme...
V další části budu pokračovat na rukou a nohou.
Příště se těší Richard
P.S. A přijďte se podívat do Liptovského Hrádku 24.5.2014 již tuto sobotu! Bude tam výstava modelů a velká návštěva až ze Španělska ... Miguel Jimmenez...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erich Topp Erich Topp | 22. května 2014 v 0:25 | Reagovat

TAk to je opravdu výzva, věřím, že se s tím zdárně popereš :-D Škoda krátkosti článku, sotvaže jsem se nažhavil, tak byl konec - snad to brzy vynahradíš. Jiak přeji hodně představivosti, peevnou ruku a spoustu chuti do dalšího dobrodružství :-D

2 Ranger Ranger | 22. května 2014 v 12:25 | Reagovat

shit ! proč zrovná teď ! přes zkouškové !!! :-x  
no nic snad někdy jindy ...

3 dinom2 dinom2 | Web | 22. května 2014 v 14:17 | Reagovat

Vím, že jsem semka psal "kritiku" na techniku, zacož mě asi tví fanoušci nemají rádi, ale budiž. Opravdu už se těším, jak to bude vypadat hotové, zatím to vypadá moc pěkně :) Mohu se zeptat, jakou polohu bude zhruba figurky mít ?? Jo, a na omítku bych možná doporučil "grout" (ve slovníku se píše že je to cementová kaše, z čehož jsem odvodil že se jedná o maltu :D ).Japonec s nickem qdc748a to dost hojně používá, například jako podložky pod diorámy. Zde je ukázka :) http://youtu.be/zwyFyDW0ma4?t=11m7s Držím palce :)

4 Michal Michal | Web | 22. května 2014 v 18:04 | Reagovat

Držím palce, věřím, že do toho dáš vše, už proto, že máš toto téma rád, jak vyplývá z článku, a také proto, že tohle už je v podstatě raritní kousek, u nás jde cena rychle nahoru, takže držím palce ;-) Pokud mohu doporučit omítku já, tak bych zkusil směs Herkulesu, sádrokartonářské stěrky a jemného písku. Kdysy jsem něco podobného zkoušel, a mohlo by to fungovat... Ještě jednou, hodně štěstí, a držím palce.

5 Richard Richard | 22. května 2014 v 18:44 | Reagovat

Diky za podporu..... Dnes jsem Edovi orezaval rameno a pazi a predlokti.To bylo plastu na zemi.:)

6 Richard Richard | 22. května 2014 v 18:45 | Reagovat

Jo a sadra schne.To vypada ze dalsi prace na zdi az v nedeli.

7 Honza Honza | 27. května 2014 v 9:30 | Reagovat

Zdravím použil bych klasickou jemnou stěrkovou omítku jako na skutečnou zeď, v poměru hrubosti to ve výsledku vytvoří efekt klasické hrubé omítky, kterou jistě rusové měli :-D v tomhle měřítku bych se nebál použít klidně skutečnou omítku ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama