Leden 2014

Mou ctí je věrnost

31. ledna 2014 v 1:14 | Richard Topalov a David Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem

Poslední místo .... 1945

V současné době se mi to trochu sešlo dohromady a pracoval jsem a pracuji na více projektech v těsné spolupráci s mým bratrem.Chystáme nový blog , který se bude zabývat trochu jiným odvětvím modelařiny a také nabídkou naší práce i na zakázku.
Také s bratrem tento rok zakládáme KVH (Klub vojenské historie ve Slezsku) , který se bude samozřejmě zabývat pohnutou dobou 2.sv. války v našem kraji.Více info na nových stránkách resp. blogu.
A nyní k práci , která mi udělala velkou radost , poněvadž jsme s bratrem udělali první spolupráci na společném dioramatu.
Já jsem vytvořil kompletní scenérii a bratr figuru .Prosím shlédněte:,

KURSK ....Ferdinand 1/35 ...Není cesty zpět díl poslední

27. ledna 2014 v 23:54 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem

A je to tady finále!


Opět je mi smutno , že končím dlouhodobý projekt.Vytvořím si k modelu takový jakoby "rodičovský vztah" a pořád si říkám , kdybych ho ještě upravil tady a tady... znáte to... :))) Prostě diorámy nejsou nikdy hotovy.Pár foteček tady a více bude v galerii.A taky na rajčeti.Taky bude videoklip na youtube.Opravdu , ale ještě musím upravit kosmetické vady na kráse :) , ale to až za denního světla...

KURSK ....Ferdinand 1/35 ...Není cesty zpět 6 díl

10. ledna 2014 v 1:24 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem
Předposlední díl...

KURSK ....Ferdinand 1/35 ...Není cesty zpět

Terén terén terén... :))

Moc toho popisovat nebudu.Je to neustálé střídání pokládání pigmentů za sucha aa mokra a pak zase za sucha a zafixovat pigment fixerem nebo ředidlem White spirit.Používám opět statickou trávu , kořínky .

Některé fotky jsou trochu rozmazané , za ty se omlouvám , mám nový fotak a furt se učím.A něco je foceno mobilem.