Červenec 2013

Ork Stormboyz

28. července 2013 v 15:36 | David Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem
Zdravím všechny vespolek, nedávno jsem dokončil squad Orků - jednotky s jet-packy Stormboyz tedy tzv. "Skákači". Základ tvoří nástřik matnou černou Vallejo. Základní kůži Orků jsem namíchal z těchto barev - German Dark Green + Dark Yellow + Park Green + kapka Emerald sky. Posléze jsem zalil stíny inkoustem QUICKSHADE a vrchní světla mixem Dark Yellow + Green Sky. Kde se zdálo, že barvy se jeví příliš odděleně, použil jsem wash techniku (zředěnou barvu) German Dark Green.


Renovace německé přilby

27. července 2013 v 2:17 | Richard Topalov |  Aktuálně ...

Německá přilba originál...


Našel jsem krásný kousek staré německé přilby.Rozhodl jsem se pro renovaci.Broušení , leštění, vrtání.... nástřiky , šablony .. menší investice a zde je dílo před patinou.... a rozhodl jsem se ,že si koupím i potah na helmu ať je dokonalá...

Já vím , že ty erby nejsou úplně super, ale nechtěl jsem kupovat nějaké prachsprosté nálepky ... tak je to riginál ! :))
Teď ještě patina a časemm si dokoupím i potah na helmu..
Váš Richard

KURSK ....Ferdinand 1/35 ...Není cesty zpět...

1. července 2013 v 22:48 | Richard Topalov

Není cesty zpět aneb jak německý voják ochutnal hořkou chut prohry...

S laskavým dovolením Cituji WIKIPEDIi....

"Bitva v Kurském oblouku (resp. Bitva u Kurska, Operace Citadela) představuje jednu z nejvýznamnějších bitev druhé světové války na východní frontě. Zahájila ji německá vojska 4. července 1943 s úmyslem získat zpět na svou stranu strategickou iniciativu na východní frontě a připravit nepříteli natolik vážné ztráty, aby nemohl během roku zahájit významnější ofenzívu. Bezprostředním cílem bylo zlikvidovat Kurský oblouk a zničit sovětské síly v této oblasti.
Ačkoliv ztráty Rudé armády byly mnohem větší než na německé straně, jednalo se z pohledu Německa o velký neúspěch, který definitivně odsoudil Třetí říši k porážce, neboť ta nebyla schopna nahradit utrpěné ztráty a definitivně ztratila strategickou iniciativu na celé východní frontě. Historici ji považují spolu s bitvou o Stalingrad za rozhodující bitvu Velké vlastenecké války. Zároveň představuje největší tankovou bitvu historie."

A již nikdy německá vojska nepřevzala iniciativu na východní frontě.Od teď už udával tempo Sovětský svaz!!!
Tak nějak bych začal stavbu mého nového dioramata.


Jako vždy stavebnice od Dragonu nezklamala !Pěkně našlapaná krabice! A k tomu fůra dopľňků.Toto dioráma bude docela velký kousek, ale tentokrát ho nebudu přizpůsobovat k mé vitrínce.Velikost podstavce určí samotný Ferdinand a bitevní scéna na něm vytvořena.