Listopad 2010

Plastiková zima 2010 soutěž v Bratislavě.

30. listopadu 2010 v 20:41 | Richard Topalov |  Aktuálně ...
Pánové a dámy zůčastnil jsem se a nelituji!
Jeden sněhuláček putoval se mnou domů a s bratrem taky jeden.Jinak musím pochválit nádherné modely všech zůčastněných modelářů!!! Rok co rok jsou modely krasnější a reálnější!Obzvlášť rád zblízka pozoruji modely Martina Kováče!Jsou opravdu nádherné!!!
Bratislava2010
autor Martin Kováč

International HELP...Mezinárodní pomoc oblastem v krizi...

26. listopadu 2010 v 20:47 | Richard Topalov |  Aktuálně ...
A finále....něco fotečky tady a zbytek na Rajčeti...

My Vám pomůžeme... US marines corporal...

S chutí do toho půl je hotovo....Mogadish

4. listopadu 2010 v 21:03 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem
Jak je výše uvedeno půl práce je za mnou , teď mě čeká práce na terénu a figurce domorodce s dítětem...to bude dřina.... 
Mog
Mog

Mogadish duben 1993

2. listopadu 2010 v 21:48 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem
"Neříkej Mogadish , jen Mog , všichni to tak říkají...." : cituji jednu větu z úžasného filmu Ridleye Scota "Black Hawk Down" Tento film mám rád stejně jako film "Zachraňte vojína Ryana"

Ve filmu Černý jestřáb sestřelen je taková zvlášní scéna , která se mě dost dotkla a to , když mariňáci v hummeru míjejí starce , který nese na rukou nejspíše mrtvého vnuka.Měl jsem z toho a dodnes mám strašně smutný pocit.Scéna vyjadřuje velice dobře beznaděj domorodců v Mogadishi.A tak jsem vytahl hummera a tři hochy od mariny.Na řadu přijde i starý černoch s mrtvým hochem, ale ten až po dokončení hummera a celé scény.Hned píši , že jsem nestavěl konkrétní vozidlo, jen jsem snažil napodobit smutnou scénu z  filmu .Chtěl jsme touto diorámou vyjádřit bolest a smutek všech civilistů ve všech válečných konfliktech.

Bohužel ve válkách  neumírají jen vojáci...
Mogadish 1993
Na černý základ nastřik namíchaným odstínem.Vše akryly.Něco prosvítá, viděl jsem to na některých fotografiích a moc se mi to líbilo.