Srpen 2009

1946...God save the USA ...část 6

7. srpna 2009 v 23:06 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem
Další čast bude opět o vozidle E10 a jeho vsazení do terénu dioramatu.Vozidlo je SKORO hotové , ještě ho čeká pár úprav přímo na podložce.A pak moje nejoblíbenější čast dioramata - muži v uniformách.
Model E10 dostal nějaké to bahýnko pod podběhy.Také jsem nasadil pásy a začal bahnit.Bahno v podbězích je z klasické směsi (směs vody,pilin,herkules,pigment, hnědá temperová barva),pásy mají směs tentokrát jen z pigmentů světlá zem a ředidla.

1946...God save the USA ...část 5

2. srpna 2009 v 19:48 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem
Neděle se vyvíjela slibně..a zde je výsledek.Jistě poznáváte část anglické kamenné památky Stonehenge.A tudíž máte jasno , kde se bude odehrávat děj mé diorámy.Je to "KDYBY...."neberte to tedy moc vážně , taktéž kamufláž vozidla bude zcela smyšlená.Ale někdy to je paráda neřídit se žadnými pravidly.Omlouvám se za fotečky jsou trochu tmavší něco jsme fotil i včera večer a tak jsou slaboty...stejně neumím moc fotit.
Části Stonhenge(SH) jsou ze sádry , kterou jsem pak dotvaroval po vytvrdnutí nožem.Natřel šedou Tamiya akrylkou.A pořádně zalakoval matným lakem.