Březen 2007

Dioráma - Hrdinů jsou plné hřbitovy... 1.část

16. března 2007 v 12:19 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem
Ahoj !
Tak jsem začal s novým diorámatem ,kde v hlavní roli vystupuje Panzer III verze M a vojáci od Waffen- SS konkrétně z divize Totenkopf tedy "Umrlčích lebek".Námět jsem čerpal z knih jako je SS - krví zem nasáklá , Obrněná technika Německo 1939-1945,Pancéřoví granátníci.
Příběh : Poblíž vesnice Drevnaja je vyhořelý sovětský tank(ten na mém dioramatu není) .Dva z posádky co to přežili se ukryli do nejbližšího okopu.Jeden ze sovětských tankistů je těžce raněn a jeho spolubojovnice dejme tomu Nataša se ho snaží zachránit.On dejme tomu Vasil Vasilijevič Ivaněnko ji však odrazuje a křičí na ní v bitevní vřavě ať se zachrání ,že fašisti se blíží.A má bohužel pravdu .Kousek od okopu zastavil Panzer III pod číslem 233 a z poklopu se vyklonil SS -Hauptsturmfuhrer Otto Bruckner ,který křičí na probíhající granátníky ,kde jsou schovani bolševici.SS- Sturmbannfuhrer hned nařídí svým mužům vyčištění zákopů.
Chtěl jsem svým dioramatem ukázat agresivitu boje a nelítostnost vůči protivníkovi ,která byla pro tuto válku na východě příznačná.Ať už to byly pušky ,samopaly,granáty ,bodáky anebo polní lopatky a zuby vždy šlo o totalní likvidaci protivníka.Protože zraněný voják se dá vyléčit a znovu půjde do boje.A pokud jde o posádku tanku je to o to důležitější!

Vaše galerie

14. března 2007 v 22:29 | Richard Topalov |  Aktuálně ...
Zdravím !!!
Ve vaší galerii jsou nové obrázky nejslavnějšího tanku sovětské výroby --- T34 .Autor Pato píše ,že je to jeho první 1/35 tak si myslím ,že ho zvládnul velice dobře.Držím palec jen tak dále.

Pardubický Kitsalón 2007

11. března 2007 v 23:27 | Richard Topalov |  Aktuálně ...
Ahoj lidi!
Byl jsem se kouknout na soutěž do Pardubic.A tak se s Vámi podělím o pár fotografií ...Také jsem soutěžil,ale tentokrát se usmálo štěstí na bráchu a schytal 2 ceny... Tak jdem na to...