Říman 90mm

22. srpna 2006 v 18:40 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem
Pokusím se popsat jak jsem maloval legionáře.

Hlava
Namíchal jsem tělový odstín z olejových barev.Daleko světlejší než bude vypadat po dokončení.Pod kovové části přilby jsem nanesl jakož i na brnění matnou černou barvu Humbroll.

Nejdříve ze všeho vždy maluji obličej .A to z prostého důvodu.Pokud se mi jakžtakž nepovede je mi jasné ,že celá figurka jde vniveč.A pokud mohu něco říct na svou obhajobu "pořád se učím".Takže netvrdím ,že postup zde uvedený je dokonalý ,jen Vám předkládám jak to dělám já.
Na obličej pak nanáším nejprve stíny kolem očí ,nosu ,pod nosem ,mezi usty a bradou,pod krkem.To vše dělám do nezaschlé tělové barvy.Stíny štětcem jemně roztírám .A hned na to jdu opatrně na světla tím jsou hrana nosu,líce,brada.opět jemně rozetírám do tělové barvy obličeje.
Až po dokonalém zaschnutí obličeje začnu malovat oči.U figurek do 90mm používám tento postup: bílou barvou (není úplně bílá ,představte si bílou , do které dáte úplně malinko černé!!!Bílá nesmí svítit z obličeje) namaluji tvar očí .Nechám dobře proschnout min. do příštího dne.Dalším krokem je černá linka po vrchní části oka a pak duhovka.Nemalujte kulatou!Figurka pak třeští oči!!Snažte se to udělat tak jako by figurka měla přivřené oči.
obr.1 bělmo
obr.2 duhovka
obr. 3 hotovo
Suknice
Červená barva všeobecně špatně kryje.Doporučuji základní vrstvu nastříkat pistolí barvou syntetickou.(např.Humbroll) Nechat dobře proschnout minimálně dva dny.Olejovou barvou červenou ,jsem zesvětlil trochou žluté.POZOR nezesvětlujte bílou základní odstíny,poněvadž místo světlejší červené dostanete RŮŽOVOU!!!Pěkně rozetřít po celé ploše bez fleků.A hned se vrhám na stíny do prohlubní nanáším tutéž červenou olejovou ,ale teď již jemně stmavenou umbrou pálenou.Další stíny do těch největších prohlubní to už jen samotnou umbrou pálenou ,ale jen maličko!!!!A opět pěkně rozetřít do ztracena.A hurá na světla do původní červené jsem domíchal jedna ku jedné neapolskou žlutou.A veschny vystupující hrany jsem zesvětlil.A na nejvíce osvícená místa jen čistou neapolskou žlutou .
Kovové brnění
Jak již jsem napsal základ černá matná syntetika.Dobře vše nechat uschnout!!!Technikou suchý štětec nanáším hliníkovou Humbroll .Nechat proschnout .Opět suchý štětec - barva kovu Humbroll jen na hrany brnění!Pokud budete chtít ještě více znázornit stíny můžete na brnění vpustit do mezer a spár černou akrylovou barvu pomocí techniky wash.
Doplňky a stavba figurky
Bohužel figurka není originál koupil jsem ji na burze a tudíž není 100% .Meč i dýka měly ulomené konce i ůchyty .Štít neseděl přesně k ruce ...atd atd .Je třeba tmelit a tmelit a dodělávat a zkoušet na sucho pořád dokola.Proto doporučuji koupit originál!!! Ale kdo na to má ?......

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vojta Veselý Vojta Veselý | E-mail | 6. března 2009 v 19:51 | Reagovat

Moc pjěkné.Nic takového jsem ještě neviděl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama