Formy na pytle s pískem

13. července 2006 v 23:05 | Richard Topalov |  Pracovní postupy textem i obrazem
Batohy a pytle s pískem

Potřebujete batoh , mošnu ,salám, kýtu šunky,chleba , pytle s pískem? A jak to dělat ,abych to pořád nemusel dělat pracně znova?Pokusím se pomoci.

Materiál: MODURIT,studená voda,nástroje pro modelování/ špejle, rydlo atd./víčka z PET láhví , dámské punčochy /jen kousek!/, kousek tenkého silonového sáčku


Postup: Batohy , pytle, atd.

Najděte si předlohu a podle ní se snažte v co nejvěrnějším měřítku vyrobit z moduritu přesnou napodobeninu skutečného předmětu.Často si ruce máčejte ve studené vodě jinak se vám modurit bude lepit na ruce a pak je to trápení a ne zábava.Hotový kousek dobře vytvrďte ve vodě nejméně pět minut.Vysušte a pak si nachystejte víčko z PET láhve /umělá láhev např.z matonky/ to bude vaše budoucí forma .Do tohoto víčka vtlačte mírně pod okraj modurit viz obr./na obr. je použita na formu i krabička ze sirek/ a pak víčko i s moduritem dobře vychlaďte ve studené vodě.To proto ,aby se nelepil na model.Pak jemným tlakem vtlačíte model , který byl také ve studené vodě , do připravené formy.Pokud se vám nepodaří model vytáhnout zpět z formy aniž by ji značně nepoškodil musíte celý postup opakovat.V žádném případě nevařte ve vodě formu i s modelem.Nejde to pak vyndat a většinou si poškodíte pracně vytvořený model - originál.Podařilo se? Tak pokračujme.Vytvrďte formu min. 10min ve vařící vodě.

Forma hotova! Do vzniklé formy nebudete přímo strkat modurit nýbrž vždy v nějakém obalu.Chce to trochu cviku , ale myslím si , že výsledek stojí za to.Potřebujete pytle na písek?Pak vezměte kousek dámských punčoch a do nich vsuňte trochu moduritu a to celé jemně vtlačte do formy / samozřejmě vše musí být mokré, aby se dalo vyjmout zpět modurit z formy/Tak nyní vemte vytvarovaný modurit a vložte jej do vody a vařte až do vytvrdnutí.Uvařený pytel s pískem vyjměte z punčochy opracujte ,namalujte a vložte do diorama.Pokud budete dělat i jiné věci , které nemají vzorek látky , pak je postup skoro stejný mimo to , že modurit nebudete vkládat do punčochy , ale do tenkého silonového sáčku.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama